Tule TASUTA konsultatsioonile!

AASTAT27

Tänavu täitus meil 27 aastat. Selle aja
jooksul oleme teenindanud 100+ klienti

PROFFI10

Oleme ehitanud Eestis,
Norras, Rootsis ja Soomes.

PALKMAJA100+

Tänaseks oleme püstitanud
100+ elamut, sauna ja suvilat.

AASTAT27

Tänavu täitus meil 27 aastat. Selle aja
jooksul oleme teenindanud 100+ klienti

PROFFI10

Oleme ehitanud Eestis,
Norras, Rootsis ja Soomes.

PALKMAJA100+

Tänaseks oleme püstitanud
100+ elamut, sauna ja suvilat.

Palkmaja ehitusega seotud küsimustele vastab:

Veiko Merilo

Avaleht / Palkmajade ehitus

Palkmaja tellimine ja ehitusprotsess

Ehitame Eesti palgist hubaseid kodusid, saunamaju ja kõrvalhooneid.

Oma tegevusaja jooksul oleme ehitanud Norras, Soomes, Rootsis ja muidugi Eestis. Tänaseks oleme püstitanud umbes 250 elamut, sauna ja suvilat põhjapindadega 30 m² kuni 280 m²,  leiame igale loodusliku materjali väärtustajale sobiva lahenduse.

Kuidas alustada oma kodu planeerimisega?

Enne koostöö alustamist kutsume Teid endale külla, arutame koos üle majaehituse protsessi, vastame Teie küsimustele ning anname nõu krundi, maja suuruse, ehituse aja ja eelarve osas.
Konsultatsioon on alati tasuta.

Kogemusel põhinev kvaliteet

Meil on alati kindel protsess!

Esmase hinnapakkumise tegemiseks on meil vaja ettekujutust maja suurusest ja arhitektuursest lahendusest. Kui Teil täpset visiooni oma majast veel paigas ei ole, siis vaadake meie või teiste tehtud töid, koguge ideid, pange oma mõtted kirja ja saatke meile. Ideeks võib olla ka käega visandatud eskiis, võime aluseks võtta ka mõne meie varasema projekti. 

Enne ehituslepingu sõlmimist peame olema kindlad, et maja saab soovitud kohta püstitada, selleks tuleb kohalikust omavalitusest taotleda ehitusluba. Loa taotlemise protsess võtab aega umbes 2 nädalat. Peale lepingu allkirjastamist ja ettemaksu tasumist alustame töödega. Tööd teostame lepingus kokkulepitud ajakavast lähtudes ning eranditult parimat võimalikku lõpptulemust silmas pidades. 

Koostöö algus

Kui oled otsutanud meiega koostööd
teha, siis läheb asi edasi nii:

Peale eelarve ja lepingu kinnitamist valmistame ette lõplikud joonised, mille alusel läheb maja tootmisse. Selles etapis võime veel üle täpsustada-muuta detaile ja sõlmede lahendusi.

Valime oma metsast palgimaterjali ja koorime kõik palgid käsitsi. Nii jääb alles nende ainulaadne välimus ja kordumatus. Kooritud palgid viime kuivatisse, kus nad veedavad ligi kuu, misjärel on need 6-12 kuud veel välitingimustes järelkuivamises. Ajaks, mil palkide niiskusaste jääb 15-25% vahele, saame olla kindlad, et nad ei hakka seina kuivamisel liiga palju ”mängima”.

Ehituspuiduna kasutame peamiselt kuivatatud mändi või kuuske, mis on sajandite jooksul tõestanud oma sobivust ehituseks. 

Alates õigel ajal lõigatud palgist kuni õigete sõlmede lahenduseni – meie meistrid vastutavad selle eest, et sinu palkehitis ei veaks sind kunagi alt.

1

Tootmine

Alustame majaosade tootmisega

Jooniste alusel alustame koheselt palkseinte, katusekonstruktsioonide, otsaviilude ja erinevate detailide valmistamist. Olenevalt maja suurusest võib palkseinte tootmisega aega minna kuni 3 kuud (tavalise 120-150 m2 maja puhul).

2

Vundament

Ehitame vundamendi

Majaosade valmistamisega samaaegselt saame ette võtte vundamendi ehituse. Palkmaja jaoks sobivad kõik traditsioonilised vundamenditüübid. Vundamendi ehituseks  on meil oma pisike meeskond. Otsus, millise vundamenditüübi kasuks otsustada, võetakse vastu visuaalsel vaatlusel või geodeetiliste uuringute saadud tulemustest.

3

Püstitamine:

Püstitame maja sinu krundile

Enne valminud elementide Sinu krundile toomist veendume lõplikult, et kõik oleks viimseni paigas. Sinu krundil ehitame palkseinad vundamendile uuesti üles. Seinte püstitus võtab enamasti aega vaid 3-4 päeva. Seejärel paigaldame katuse, aknad, uksed, vahelaed ja siseseinad.

4

Sisetööd

Viimistleme seest

Sisetööd teostame oma puuseppade ja siseviimistlejate abil. Kõik detailid arutatakse eelnevalt kliendiga läbi juba pakkumise tegemisel ja mõnikord korrigeeritakse hiljem jooksvalt.

Kui tekkis küsimusi, millele te siit vastust ei leidnud, siis saatke päring või võtke meiega ühendust telefoni või e-kirja teel. Täiendame pidevalt oma kodulehte uue infoga, mis meie kliente palkmaja, sauna ja abihioonete ehituse teemal kõige rohkem huvitab. 

Oled alati teretulnud Meris OÜ-kontorisse konsultatsioonile või veebikonsultatsioonile. Koos saame valida Sulle sobiva lahenduse. Võta ühendust meiega siit.

Kuidas alustada palkmaja planeerimisega?

Konsultatsioon

Võtame sobiva aja kokkuleppimiseks Sinuga ühendust.